AYNALI PLEKSİ ÜRÜNLERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

AYNALI PLEKSİ ÜRÜNLERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

           Ürün tanıtımlarında reklamcılığın olumlu etkisi ortadadır. Reklamcılık sektörü görsel ve yazılı metinleri kullanarak tüketiciler üzerinde etkili bir psikoloji yaratır.

Kuşkusuz reklamcılıkta tabelacılık halen önemini korumaktadır. Bununla birlikte tabelayı çağrıştıran yeni teknolojik ürünler hem pratik kullanıma sahip hem de görsel açıdan daha etkilidir. Reklamcılıkta etkili bir alternatif de pleksi ürünlerdir.

Akrilik adı da verilmekle birlikte reklamcılıkta pleksiglass ismi daha çok bilinir. Pleksiyi bir nevi renkli ya da renksiz üretilen plastik cam olarak tanımlamak mümkündür.

lazer kesim makinasi
lazer kesim makinasi

Pleksinin alternatiflere olan üstünlüğü kolay kesilip işlenebilmesi, özelleştirilebilmesi, hafif olması ve tabi ki göz açısından etkili bir fenomene sahip olmasıdır. 1.5 mm’den 2,5 mm’ye kadar kalınlıkta olabilir.

Ayrıca kaynama noktasında veya 110 derecede yumuşatılarak şekil verilebilir. Döküm olması form almasında avantaj sunar. Özellikleri ise kısaca şöyledir: İklim çeşitliliği farketmeden her mevsim kullanılır, darbelere mukavemet sağlar, ışığa karşı geçirgen tesir gösterir, çarpmalara direnç gösterir, 120 derecede kolayca form alabildiği gibi, soğutulduğunda ise en son şekli sabitlenir.

lazer kesim makinasi
lazer kesim makinasi

Kullanım alanları da muhtelif olup reklamcılıkta, masa veya sehpa ayaklarında, dekoratif alanlarda, merdivenlerde, gemicilikte, iç dekorasyon aksesuarı ve hediyelik eşya kapsamında tercih edilmektedir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: